Turystyka rowerowa to nie tylko nasza pasja, to nasze życie. Lubimy jeździć wyczynowo, ale uwielbiamy też jeździć rekreacyjnie po najbliższej okolicy. Zadzwoń, przyjedź lub przyjdź do nas, a i Ciebie przekonamy, że północne Mazowsze to region, w którym wiele jeszcze może cię zadziwić i… zachwycić.

Łomna i okolice

Siedziba naszej wypożyczalni to miejsce idealne ze względu na swoją lokalizację. W Łomnie wszystko mamy blisko – Wisłę z piękną plażą, malownicze łąki i bezkresne pola, jezioro i przepiękny zabytkowy kościół. Po drugiej stronie – Kampinoski Park Narodowy ze swoimi kontrastami: gęstwiną puszczy, niesamowitymi wydmami i niedostępnymi bagnami. Przy odrobinie szczęścia można się tu natknąć i na żurawia, i na… łosia. Jest tu wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich, którzy chcą pojeździć rekreacyjnie po najbliższej okolicy poznając nasz region na dwóch kółkach.

Rekreacyjnie bez celu, bez pośpiechu

I wcale nie trzeba nastawiać się na intensywny trening. Wystarczy wsiąść na rower rodzinnie, grupowo lub indywidualnie i wybrać się na rekreacyjną przejażdżkę – bez celu, bez pośpiechu, bez bicia rekordów. Pojeździć spokojnie, czasem pod górkę, czasem z górki… Tak po prostu, żeby odpocząć, spędzić czas ze znajomymi albo z sobą samym. Żeby powałęsać się po łąkach, drogach i bezdrożach. Zrobić to, na co zawsze brakuje nam czasu.

A dokąd pojechać? Wcale nie musisz wybierać się na daleką wycieczkę. Możesz zostać w Łomnie – odwiedzić zabytkowy kościół, pojechać nad jezioro albo na plażę nad Wisłą. A jeżeli siedzenie nad wodą Cię nudzi. Można pojechać do fortów w Dębinie, Małocicach albo Cybulicach, do Fortu Ordona i Prochowni Zajączka. Jeżeli chcesz pobyć sam na sam z przyrodą, pojedź chociażby na Łąki Kazuńskie – mało znane, a wyjątkowo malownicze. A jeżeli lubisz niesamowite, trochę zapomniane miejsca, koniecznie odwiedź cmentarz mennonitów tuż za Kazuniem.

Relaks na łonie przyrody

Liczne ścieżki rowerowe od Warszawy po Czosnów i dalej na północ, sprawiają, że dwa kółka to idealny wybór na zwiedzanie okolicy. Nietrudno tu znaleźć spokojne, odludne miejsce, w którym można zrobić przerwę w dłuższej wyprawie albo zorganizować piknik czy biwak na łonie przyrody w wyznaczonych do tego miejscach. Taki niespieszny rowerowy wypoczynek sprawi, że poczujesz się zdrowszy, naprawdę wypoczęty i odprężony.

U nas nie ma zgiełku wielkiego miasta. Tutaj nie trzeba się spieszyć. Jeżeli wsiądziesz na rower i pojedziesz przed siebie, znajdziesz ciszę, czystą przyrodę i błogi spokój. Zapomnisz, że Warszawa jest tak blisko, a okolice Łomny zaczarują Cię z pewnością na dłużej. Zatem zapraszamy do naszej wypożyczalni, by rekreacyjnie po najbliższej okolicy pojeździć trochę na dwóch kółkach.